Memoriál Václava Boháče 43.ročník

30.09.2023

V sobotu 30.9.  se u nás uskuteční další ročník tradičního memoriálu na počest Václava Boháče.

Již 43.ročník, který se zahájí v sobotu 30.ho září soutěží HOBBY – Jumping Show - skoková soutěž dvoufázové skákání – speciál 60/70 . Soutěž je přístupna pro všechny jezdce a koně: jedná se o kreativní soutěž jezdců /oblečení aj sponzorem této soutěže je Klabo company . 

Další navazující soutěže budou : HOBBY skoková soutěž dvoufázové skákání 70/80, skoková soutěž stupně ZM (90), skoková soutěž stupně Z (100), Skoková soutěž stupně ZL (110) "Cena podkovářství Koten"  

L* (115) "Svatováclavské derby"   a poslední soutěží, která uzavře sobotní program je skoková soutěž stupně 

L** (120) - Memoriál Václava Boháče 43.ročník

Program bude pestrý, v kolbišti uvidíte spoustu známých dvojic a dokonce jezdce ze zahraničí přesněji ze SLOVENSKA.   

Program začíná  od 9:00h 

Máte se na co těšit !  A my se těšíme na Vás.

Ještě si pojďme připomenout, kdo to vlastně pan Václav Boháč byl.

Václav Boháč se od svého mládí zabýval jezdeckým sportem. Byl průkopníkem a zakladatelem jezdectví na Kolínsku. Vychoval mnoho jezdců a koní. Jako absolovent jezdecké akademie v Pardubicích byl vyznavačem moderního jezdectví. Na přelomu sedmdesátých let minulého století působil jako státní trenér Jezdeckého svazu.

Především byl ale dlouholetým trenérem kolínského jezdeckého klubu a neúnavným pořadatelem všech akcí. Jako absolvent Jezdecké akademie učil své žáky pořádku, disciplíně a systémové práci s koňmi. Do vysokého věku a posledních dní svého života aktivně pracoval s koňmi. Bohužel srdce a plíce unavené dlouholetým vězněním v koncentračním táboře a další životní utrpení, přemohlo jeho velkou vůli k životu.

V plné síle ještě absolvoval 19. dubna 1980 jarní závody ve Staré Boleslavi, ale v neděli musel do nemocnice na závažnou operaci. Večer již čekal na zprávy ze závodů a nezapoměl připomenou: "Dobře se o koně postarejte, zítra jen na procházku a tento týden žádné skákání". Zemřel 28. dubna 1980.

K uctění jeho pámatky pořádáme každý rok v měsíci září jezdecké závody - Memoriál Václava Boháče.