✔ MEMORIÁL VÁCLAVA BOHÁČE

12.06.2022

O víkendu 24. a 25. září se u nás uskuteční další ročník tradičního memoriálu na počest Václava Boháče.
A kdo to vlastně byl?
Václav Boháč se od svého mládí zabýval jezdeckým sportem. Byl průkopníkem a zakladatelem jezdectví na Kolínsku. Vychoval mnoho jezdců a koní. Jako absolovent jezdecké akademie v Pardubicích byl vyznavačem moderního jezdectví. Na přelomu sedmdesátých let minulého století působil jako státní trenér Jezdeckého svazu.

Především byl ale dlouholetým trenérem kolínského jezdeckého klubu a neúnavným pořadatelem všech akcí. Jako absolvent Jezdecké akademie učil své žáky pořádku, disciplíně a systémové práci s koňmi. Do vysokého věku a posledních dní svého života aktivně pracoval s koňmi. Bohužel srdce a plíce unavené dlouholetým vězněním v koncentračním táboře a další životní utrpení, přemohlo jeho velkou vůli k životu.

V plné síle ještě absolvoval 19. dubna 1980 jarní závody ve Staré Boleslavi, ale v neděli musel do nemocnice na závažnou operaci. Večer již čekal na zprávy ze závodů a nezapoměl připomenou: "Dobře se o koně postarejte, zítra jen na procházku a tento týden žádné skákání". Zemřel 28. dubna 1980.

K uctění jeho pámatky pořádáme každý rok v měsíci září jezdecké závody - Memoriál Václava Boháče.